به عبور یک حلال از بخش محلول رقیق به بخش محلول غلیظ، از درون یک غشاء نیمه تراوا را خاصیت اوسموزی گفته می‌شود.

برای تشریح این ویژگی، همانگونه که در شکل نیز نشان داده شده، ظرفی شامل دو بخش و یک غشا می‌باشد. آب و یا محلول رقیق آب نمک در یک بخش، و محلول غلیظ آب نمک در بخش دیگر، و غشایی که تنها به مولکول آب اجازه عبور می‌دهد. این غشا از عبور یون‌های تشکیل دهنده نمک به دلیل بزرگ بودن جلوگیری می‌نماید.

در ابتدا سطح مایعات در دو بخش مساوی می‌باشد. به دلیل وجود تمایل به یکسان نمودن غلظت‌ها در دو بخش، مولکول‌های آب از بخش محلول رقیق از غشاء عبور نموده و به درون محلول غلیظ نفوذ می‌کند. سطح مایع در بخش غلیظ افزایش می‌یابد، جریان مولکول‌های آب از درون غشاء تا آنجا انجام می‌گیرد که اختلاف سطح مایع (اختلاف فشار) در دو بخش، مانع حرکت مولکول‌های آب بشود. اختلاف فشار در دو بخش جدا شده توسط غشاء که در آن از جریان خالص مولکول‌های آب جلوگیری می‌نماید را فشار اوسموزی می‌نامند. فشار اوسموزی سبب ایجاد تعادل در دو بخش می‌شود. حال چنانچه فشاری بیش از فشار اوسموزی به بخش محلول غلیظ وارد شود، عکس پدیده اسمزی بروز می‌کند به عبارت دیگر مولکول‌های آب از بخش محلول غلیظ‌تر به بخش محلول رقیق‌تر جریان پیدا می کند. این پدیده را اوسموز معکوس می‌نامند.

 

کلمات کلیدی :

با ما در تماس باشید

  • آدرس:بلوار آزادی، چهارراه توحید، ساختمان سینا، طبقه پنجم، واحد یک
  • ایمیل: minoowaterco@gmail.com
  • تلفن: 09352288202 - 02166519805

درباره ما

واردات - صادرات - طراحی - ساخت و تولید - فروش - سرویس - پشتیبانی - تأمین قطعات - پخش عمده و خرده انواع فیلترهای مصرفی دستگاههای تصفیه آب - پخش انواع فیلتر یخچالهای سایدبای‌ساید - خدمات پس از فرش کلیه سیستمهای تصفیه آب خانگی - صنعتی - نیمه صنعتی